InTraders Uluslararası Ticaret Öğrenci Kongresi

Sakarya Üniversitesi Kaynarca Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Akademik Başkanlığında yürütülen InTraders Uluslararası Ticaret Kongresi isim tescili yapılmış, uluslararası kongre niteliklerini taşıyan uluslararası ticaret alanına Kongre, Akademik Dergi ve Pazar Araştırması başlıkları ile katkı sağlamayı hedefleyen kar amacı gütmeyen organizasyondur.

InTraders Konferansı uluslararası olup YÖK uluslararası kongre kriterlerini taşımaktadır.

Kongrenin dili Türkçe ve İngilizce’dir. 4-5-6 Ekim 2018’de Sakarya Üniversitesi Kongre Merkezi’nde geçekleştirilecektir.

Intraders Ekibi, dış ticarete gönül vermiş kişilerden oluşmaktadır. Kongre ticari amaçlı olmayıp, uluslararası ticaretle ile ilgili konularda tez/makale/saha incelemesi vb. şekilde çalışmasını tamamlamayı amaçlayan araştırmacılara burs / finans sağlamayı amaçlamaktadır. Bu tür duyurular kongrenin Facebook Kongre Grup sayfasında yapılmaktadır.

Mayıs ayında akademisyenlere yönelik, Ekim ayında ise öğrencilere yönelik InTraders Uluslararası Ticaret Öğrenci Kongresi düzenlenmektedir. Ayrıca akademik dergi için çalışmalar başlatılmıştır. Kongrelerden seçilen bildiriler dergi kurulması durumunda dergilerde yayınlanacaktır. Diğer yazılar kongre kitabında yayınlanacaktır.

Akademiden ve özel sektörden davetli özel konuşmacılar yer alacaktır.

Yurtiçi ve yurtdışından tüm akademisyenler, öğrenciler ve özel sektör yöneticileri dinleyici olarak davetlidir.

InTraders Akademik Platform